RATSAVÄLJAKUD

PLATSIDE RAJAMINE ISETEGIJALE

Pinna ettevalmistamisel tuleks eemaldada kogu muldpinnase ja pinnase osa, mis ei ole looduslikult tihe või kõva, sest pehme pinnase kiht kogub alla vett ja rikub platsi üsna peagi.

Geotekstiil min. II profiil loodusliku ja kandva aluspinnase vahele.

Alusplatsi kihid ja kandevaluspinnas tuleks suunata külgkaldesse väliplatside puhul, et aluskihtidesse jooksev vesi valguks õiges suunas ära.

Järgmine kandev kiht võiks olla min 20 cm paks ja korralikult tihendatud.

Selle peale ehitatakse drenaaži kiht, mis on ca 10 cm. Drenaaži torud paigutada 3-6 m vahedega ja see oleneb platsi kasutusvajadusest (treeningplatsil hõredam, võistlusplatsil tihedam). Nt kõrgemal asuvad platsid drenaaži ei vajagi, kui ei ole oluline kiire vee äravool liivpinnasest.

Drenaažikihi peale pannakse 2-3 cm kõrgune sõelmete vahekiht, mis hajutab vee äravoolu liivpinnasest . NB! See peab olema kindlasti savivaba!

Kõige peale pannakse liiv, mis peaks olema sobima ratsaväljaku kasutuskihiks. Liivakihiks ei sobi sõmer ehitus ja täiteliiv, vaid teravate nurkadega ,sarnane mereliiva peensus astmele.  Liivakihi paksus peaks olema 20 cm,

Liiva sisse saab segada Polywert tekstiili ja fiibri kiudu, et liiv hoiaks rohkem niiskust sees ja märjema ilmaga paremini kannaks. Seda võib paigaldada uue platsi puhul kus kangast sees pole olnud ca 3-4kg /m2 kohta. Ja hiljem lisada vastavalt vajadusele.
Plats peab olema korralikus hoolduses kogu aeg, see pikendab liivakihi kasutusaega.

Oluline on hobuse järelt korjata, et platsi kvaliteet säiliks.

KANGAD

Kasutame Saksa firma Polywert kangaid, kes on enam kui 20 aastat tootnud uuenduslikke tooteid ratsutamisväljakute turule. See hõlmab peamiselt sünteetilist tükeldatud riidest ja erinevaid kiude (mõlemad kaubamärgiga GGT), mis parandavad ratsaväljaku omadusi.

Polywert kangad omavad Saksamaal kõrge kvaliteedistandardi sertifikaati(DIN ISO9001+)

Polywert kangast kasutatakse ka Tallinn International Horse Showareenil.